Дитяче взуття для перших кроків

Коли малюк тільки починає ставати на ніжки, то його гомілковостопний суглоб ще не зміцнілий. Як самій першого взуття - і вже з півроку - рекомендовані пінетки. Роль пінеток - більше має естетичне призначення, ніж функціональне. Для дитини пінетки - в якомусь роді психологічний старт. Пінетки робляться м'якими і легкими і готують маленьку стопу малюка до взуття.

Стопа дитини формується протягом усього періоду дитинства, з найперших кроків і до чотирьох років, відчуваючи при цьому великі навантаження. У цей час розвиваються м'язи і зв'язки, формуються склепіння стопи. Від того, наскільки успішно пройдуть ці процеси, залежить подальше здоров'я дитини.

Тому навіть якщо ніжки малюка абсолютно здорові, слід купити правильне ортопедичне взуття .

При виборі першого взуття для Вашої дитини особливу увагу слід звернути на матеріал, з якого воно виконане. Бажано щоб він був натуральний - м'яка лицьова шкіра, нубук 1-го сорту товщиною не більше 1.5 мм. Підклад всередині весняно-літнього взуття повинен бути виконаний з м'якої телячої шкіри (свиняча шкіра грубіша і може натирати стопу дитини). Правильною повинна бути і конструкція взуття - обов'язкове наявність ременя, липучки, застібки або шнурівки в області підйому стопи дитини. Для перших кроків рекомендується сандалі з закритим носком, оскільки дитина в цей період може ще спотикатися (взимку їх носять замість тапочок в будинку, а влітку на вулиці). А найголовніше, в будь-якому вигляді в взутті для перших кроків має бути максимально велике розкриття конструкції для комфортного і швидкого взування малюка. Устілка обов'язково повинна бути виконана з супінатором, а п'ята жорсткою, щоб підтримувати в правильному напрямку п'яту малюка. Верхній кант моделі для перших кроків має бути м'яким (ця вставка виконується з тонкої замші або з лицьової шкіри товщиною не більше 0.8 -1 мм), інакше взуття буде натирати п'яту. Підошва у взутті для перших кроків краще щоб була тонкою і гнучкою. Але, якщо дитина намагається ходити на носочках, то потрібно підбирати перше взуття з підошвою в товщину 1 см і бажано з каблуком.