Як правильно підібрати розмір дитячого взуття

Дитина росте і відповідно змінюється (збільшується) розмір дитячого взуття, але як правило "стрибками". Важливо знати правильне співвідношення розміру взуття до розміру стопи. Діти дуже швидко ростуть і навряд чи взуття прослужить більше одного сезону. Батьки часто вибирають розміри взуття «на виріст», а це вкрай неправильно, тому що дитині буде в ній не зручно і не безпечно, до того ж і при носінні таке взуття швидко прийде в непридатність - будуть обдирати шкарпетки взуття та з'явиться негарний згин зверху. Дитина проходить сезон в завеликому взутті, яке буде ускладнювати його активний рух, а на наступний сезон вже буде мала. Крім того, що взуття "на виріст" незручне, воно ще й шкідливе для формування дитячої стопи.

Правильність розміру необхідно перевіряти по обидвам ніжкам. Зазвичай ліва і права нога мають однакову довжину, проте інколи різниця в їх довжині може досягати 2-4 мм.

Для початку визначаємо довжину стоп дитини (малюк стоїть на паперу, а Ви олівцем в перпендикулярному положенні по відношенню до поверхні обводьте обидві стопи. Довжина устілки дитячого взуття не повинна бути рівною довжині стопи дитини. Рекомендована різниця - 0,7-1,0 см. І зазвичай цього запасу вистачить Вашій дитині, щоб відходити в сандалях або кросівках один сезон. При покупці зимових черевиків зазвичай береться запас в межах 1.5 см, щоб можна було одягнути дитині теплішій носок в морози, і за рахунок хутра або утеплювача взуття.

Найкраще купувати взуття після обіду, коли стопа максимально збільшується. Приміряти необхідно обидві напівпари і попросити малюка пройтися в них, щоб побачити чи легко робиться перекат при ходьбі. У положенні стоячи ноги більше ніж в положенні лежачи або сидячи - оскільки вага тіла впливає на них і подовжує їх (з цієї причини всі вимірювання і примірки потрібно робити тільки в положенні стоячи).

Важливим моментом є те, щоб взуття мало широку частину шкарпетки, де знайдеться достатньо місця для пальця і не буде деформуватися мізинець.

Тобто, при підборі взуття Ви повинні керуватися не тільки підбором розміру взуття, а й повноти. Діти у віці до 3-х років, як правило, мають збільшений підйом і повноту.

У спеціалізованих магазинах дитячого взуття з вибором розміру Вам допоможуть продавці-консультанти.