Вибір кольору дитячого взуття

Кожен з нас розуміє, що різні фарби і кольори грають важливу роль в нашому житті. Адже, грунтуючись саме на кольорі, якому віддає перевагу людина, можна скласти його психологічний портрет, визначити основні риси нервової системи, і з'ясувати потрібні підхід до особистості. Дітки наші тільки починають вливатися в наш світ, і дуже часто, саме кольору, які люблячі батьки використовують для оформлення дитячої кімнати і гардероба малюка, впливають на сприйняття зовнішнього світу. Саме від нас залежить, в яких тонах буде бачити світ наш малюк. І підходити до вибору кольору потрібно обережно, інакше ми ризикуємо порушити формування психіки нашу дитину, зробивши його незахищеним в сучасному світі. Кожна дрібниця (іграшка, посуд або навіть стеля в дитячій кімнаті) все це є частинками майбутнього свідомості і характеру дитини. Вважають, що хлопчики повинні перебувати в оточенні синього або зеленого кольору, а ось для дівчинки набагато краще придбати одяг іграшки рожевих і жовтих кольорів. Але така думка помилкова. Дитина здатна чітко розрізнити три основні кольори: синій, червоний і жовтий, і кожен з цих кольорів обов'язково повинен оточувати дитину, адже саме так вони нададуть потрібну дію і забезпечать становлення малюка як правильну, міцну особистость. Кожен колір по-своєму впливає на розвиток дитини. Давайте розглянемо кожен з них.

Червоний - найсильніший колір. Його позитивні сторони: енергійність, лідерство. Хоча є і негатив - агресивність і завищена самооцінка. Тому червоний не рекомендується при покупці одягу дітям до року. Психологи часто в кольоротерапії використовують червоний при роботі з невпевненими дітьми. Сором'язливим, боязким малюкам обов'язково треба мати в гардеробі кілька червоних речей. Червоний - колір переможців. Тому в гардеробі хлопчика він необхідний. Дівчаткам він теж потрібен, але в міру, інакше надлишок червоного в гардеробі у дівчинки може привести до у неї певного складу характеру - "залізна леді", яка завжди і всюди сама буде вирішувати, як їй вчинити. Червоний колір і його відтінки досить агресивні для малюка: дитина не зможе відпочивати і вже тим більше спати в оточенні даних квітів, а ось для ігор або годування вони відмінно підійдуть. Червоний посуд пробудить у малюка апетит, і годування будуть проходити спокійніше. До того ж помаранчевий, рожевий і червоний додадуть дитині бадьорості і веселості, тому у виборі іграшок варто звернути увагу на ці забарвлення. Ні в якому разі не варто надягати на зовсім маленьку дитину одяг і дитяче взуття такого кольору або купувати постільну білизну таких відтінків. Дитина може відмовитися від сну, буде вередувати і лякатися.

Помаранчевий - колір психічного і фізичного здоров'я. Необхідний в гардеробі дітей обох статей. Цей колір корисний для дуже вразливих, нервових дітей.

Рожевий - колір ніжності, жіночності. рожевий наділяє володаря жіночими якостями: ніжністю, м'якістю, що призводить до формування у хлопчика неправильної моделі поведінки.

Жовтий - колір сонечка, радості, любові до життя, оптимізм, оригінальність. Але є і негативні сторони - це мінливість, мінливість в почуттях і емоціях. Жовтий - один з основних в гардеробі дитини. Виключивши його повністю, ви позбавите дитини відчуття свята, радості життя, але є і ще одна крайність - весь одяг дитини жовтий. У такому випадку дитина стає заручником однієї емоції - вічно на позитиві, він буде абсолютно не готовий до життєвих труднощів. Цей колір додасть активності та бадьорості навіть самому пасивному й сором'язливій дитині, а більш дорослі дітки простіше заведуть дружні стосунки з однолітками. Відтінки даного кольору з легкістю піднімуть настрій і викличуть радість, тому обов'язково подаруєте малюкові іграшки теплих жовтих відтінків, і вони стануть улюбленими.

Багато батьків вважають, білий колір найбільш прийнятний для спального місця крихти, і тому активно оформляють дитячі кімнати в білі і інші світлі, пастельні тони. Але варто знати, що дитина не здатна розрізнити білий колір, як такий, він служить лише для відображення інших, більш яскравих тонів. Сила білого кольору в відкритості світу, це колір щирості, чистоти і наївності. Звичайно, він незамінний в гардеробі малюка, особливо, в свята. Однак, в білому дитина стає найбільш вразливою, беззахисною, не випадково ж з'явився вираз "біла ворона". Тому, якщо малюкові вперше доведеться з'явитися в колективі, не одягайте його в біле, використовуйте поєднання білого з іншими основними кольорами.

Синій колір традиційно вважають чоловічим. Синій це зібраність, відповідальність, але також і консерватизм, емоційна холодність. Емоційним, знервованим хлопчикам цей колір в одязі допоможе тримати себе в руках, відокремлюючи важливе від другорядного. Синій колір посилить їх, зніме напругу. Але його не варто активно використовувати в одязі нетовариських дітей. Синій і блакитний колір послужать прекрасним заспокійливим засобом, допоможе впоратися зі страхами і переживаннями, а також зніме зайву збудливість. Саме цей колір ідеальний для оформлення дитячої кімнати і обов'язково повинен бути присутнім в гардеробі і постільній білизні малюка. Палітра даного кольору забезпечить спокійний сон навіть самим примхливим дітям, дозволить відкоригувати зайву дратівливість і напругу.

Зелений - колір життя з її труднощами і радощами. Його позитивні риси: витривалість, працьовитість, Негативні - слабка інтуїція і сильний практицизм, який заважає розвитку творчості. Зелений - один з основних кольорів в гардеробі як хлопчика так і дівчинки. Зелений колір більш спокійний і м'який, він додасть дитині сміливості, дозволить відчувати себе комфортно і затишно. Також відомо, що зелений колір відмінно стимулюють і розумовий процес, надаючи зміцнювальний вплив на пам'ять. Тому, як тільки ви почнете вчити свого маля, постарайтеся вибрати місце для навчання, яке буде включати зелені фарби. Крім цього, зелений колір здатний зацікавити малюка в будь-якому питанні, він позбавить від комплексів і утисків.

Кожен з квітів по-своєму важливий і необхідний для нашої дитини. Тому нам варто правильно розташовувати і поєднувати необхідні малюкові кольори.

І якщо в один прекрасний момент ви помітите, що ваша дитина перестав любити і носити яскраві речі - це означає тільки - дитина виросла!