Як правильно вибрати дитяче взуття

Усе найкраще для дітей намагаються давати турботливі батьки. Якщо це їжа, то максимально органічна. Якщо це одяг, то обов'язково така, щоб в ній дитина виглядала стильно, гармонійно і впевнено. Ну а якщо мова йде про взуття, то виникає багато таких питань: яка дитяче взуття правильна? Де купити взуття для дітей? Як правильно підібрати взуття для дітей? Чи потрібно носити ортопедичне взуття дітям? Чи можна купувати взуття дитині на виріст? І з того моменту коли малюк починає самостійно крокувати, стає завдання в правильному виборі перших босоніжок або мокасин. Оскільки на ринку дитячого взуття представлений дуже великий вибір різної за якістю і властивостями взуття, то з'явилася необхідність вживати термін правильна взуття для дитини. Таке взуття є якісним і сприяє правильному розвитку голеностопа малюка, а в подальшому рівній поставі і ідеальної ході. Тому виділені основні вимоги до правильного дитячого взуття:

 1. Матеріал верху повинен бути натуральним. Перевага віддається натуральній шкірі, так як вона має пористу структуру і при цьому створюються дуже комфортні і гігієнічні умови всередині взуття для маленьких ніжок, відсутнє поняття «Взуття ширяє ніжку».Дитяче взуття з натуральної сировини краще ще за рахунок своїх підвищених властивостей зносостійкості і еластичності, тому таке правильне взуття для дітей витримує багаторазове згинання при активному щоденному використанні і робить максимальний комфорт при ходьбі, так як підлаштовується під анатомічну будову стопи. І якщо йде мова про демисезонне або зимове дитяче взуття, то варто звернути увагу на товщину шкіри, вона не повинна бути занадто тонкою (1.6-2 мм), тому що шкіра разом з утеплювачем відповідає за теплозахисні властивості в холодну погоду. Для літнього дитячого взуття використовують тонку шкіру (1,2-1,4мм) для легкості босоніжок і їх витонченості. Також акцент при виборі правильного взуття для дітей необхідно зробити ще й на внутрішній підклад, який повинен бути виконаний з м'якої тонкої шкіри. А конструкція всередині взуття повинна мати мінімальну кількість швів.
 2. яка підошва краще для дитячого взуття? Дизайн підошви може бути різним, але присутність гнучкості в області перекату є обов'язковим. Тому її товщина коливається до 0.8-1,2 см в передній частині дитячого взуття і до 2 см в частині п'яти. Наявність виділеного каблука на підошві служить істотним критерієм в правильному формуванню стопи. У повсякденному дитячого взутті підошва, як правило, має рельєфний малюнок і зроблена з амортизуючего матеріалу термоеластопласту. Все це зроблено для гарного зчеплення підошви з різними типами поверхонь при щоденному використанні і м'якості при стрибках або бігу.
 3. Жорсткий задник - основний елемент в правильному взутті для дитини. Формостійкість різного дитячого взуття забезпечується спеціально ущільненим задником і подноском, а також додатковими дублюючими матеріалами. Для визначення даного критерію при виборі дитячих черевик або босоніжок досить на дотик перевірити жорсткість необхідних деталей.
 4. Повнота виробу. Дитяче взуття виробляється з різними за величиною полнотними параметрами. Масовий попит має середня повнота колодки. Але в нашому інтернет магазині дитячого взуття також в асортименті представлена правильне взуття для дітей з вузькою та широкою стопою. У дитячого взуття на кожен день шкарпеткова частина повинна бути досить широкою і округлої форми для правильного розташування пальців. Так як при перекаті стопа злегка направляється вперед.
 5. Вага дитячого взуття повинна бути не надто великою. Але є винятки в ортопедичного взуття, де основні коригувальні елементи додають трохи ваги. Але при ходьбі добре зафіксованої взуття тяжкість не відчувається.
 6. Спосіб фіксації дитячого взуття на стопі повинен бути доступним для малюка і одночасно надійно утримувати взування на дитячому голеностопі. Дитяче взуття на липучках дуже зручне для швидкого одягання і зняття. Ремені на липучках регулюються під різну висоту підйому стопи. На другому місці стоїть взуття для дітей на шнурках і з бічної застібкою блискавкою. У цьому варіанті шнурки служать хорошим регулятором повноти ніжки.
 7. Підбір розміру взуття для дитини займає небагато часу, але головне знати деякі особливості запасу для різних типів дитячого взуття:
  • запас в осінніх черевиках для дитини повинен складати 0.8-1.2 см;
  • запас в зимових дитячих черевиках коливається від 1.0 до 1,6 см і це необхідно, щоб створити, в першу чергу, повітряний прошарок між стопою і верхом для поліпшення теплозахисних властивостей зимового дитячого взуття.
  • у літньому відкритому взутті для дитини запас повинен бути не більше ніж 0.8-1.0 см.

При цьому взуття для перших кроків має індивідуальні рекомендації по правильному підбору розміру. Про це читайте в нашій статті «Взуття для малюків»